BİLGİSAYARCILARA NASIL DAVRANMAK LAZIM?

BS uzmanları kendi projelerine çok yoğunlaşırlar ve haftalık toplam çalışma süresine ya da olağan çalışma saatlerine az dikkat gösterirler.
BS uzmanları, bir sorunu çözmek amacıyla bütün bir gece veya hafta sonları da çalışabilirler. BS uzmanlarının bu kişilik özellikleri, bilişim mesleğine bağlılıkları ve esnek saatlerde çalışmaya eğilimleri, onları diğer çalışanlara benzer hale getirmeye gayret eden yöneticiler için sorunlara neden olabilir.
Deneyimli programcı ve analistlerin az bulunur olması, BS uzmanlarının eğer ücretlerinden ve koşullarından mutlu değillerse, her zaman başka şirketlere geçebilecekleri anlamına gelir.
Yönetim, iş kolunun koşulları ve ücret düzeyleri konusunda hassas davranmalı ve bu konumdaki çalışanlarına durumlarının karşılığını ödemeyi garanti etmelidir. BS uzmanlarının ücretleri hızla artmaktadır.
BS uzmanlarını diğer çalışanlarla aynı iş saatlerinde çalışmaya zorlayan her girişim kısa sürede üretkenliğin düşmesine veya eleman kaybına ya da ikisine birden yol açmaktadır.

(Zuhal Tanrıkulu-Yönetim Bilişim Sistemleri)
—–

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir